Ilm:
Helista: (+372) 59 19 0076

Tsaari – Venemaal oli juba 18.sajandi esimesel poolel tuletornide ülevaataja ülessanne kanda päevaraamatusse sisse ilmastikuolud: tuule suund, tugevus ja mööduvad laevad.


1865.a alustati regulaarseid meteoroloogilisi vaatlusi Suurupi tuletornis. 1870.a varustati jaamad põhiliselt välismaalt ostetud baromeetrite, termomeetrite, veemõõdulattide ja muu vajaliku tehnikaga. 1919. aastal jä ilmavaatluste tegemine lepingute alusel tuletornitöötajatele. Suurupi ülemise tuletorni juures asunud ilmajaam hävis Teises maailmasõjas ja hiljem seda ei taastatud. Alumise tuletorni juures toimusid vaatlused veel nõukogude perioodil kuni viiekümnendateni. Pärast teist maailmasõda toimus Balti laevastiku  tuletornides sidepidamine keskuste ja sõjalaevadega  raadiosaatjate abil ning seda tehti šifreeritud tekstidega. Jää perioodil edastati ka informatsiooni jää hulga ja paiknemise kohta.

Nüüd on  kõigil Suurupi ülemise tuletorni veebikaamera ning ilmajaama abil võimalik jälgida hetkeilma ning ümbruskonnas toimuvat. Videokaamera on asetatud merepinnast 67 meetri kõrgusele ja annab enneolematult suurepärase ülevaate kõigele ümbritsevale.

Võid kasutada hiire rulli zoomimiseks või kliki pildil kaamera liigutamiseks! Lae pilt kaamerast!